RP3R0EA51K0JE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RP3R0EA51K0JE
RP3R0EA51K0JE
型号
RP3R0EA51K0JE
描述
RES 51K OHM 5% 3W 8127
数据表
RP3R0EA51K0JE.pdf
交付服务
RP3R0EA51K0JE
内容 *
    RP3R0EA51K0JE 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance51 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / Case8127 J-Lead
    Size / Dimension0.811" L x 0.273" W (20.60mm x 6.93mm)
    Height - Seated (Max)0.278" (7.06mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package8127
    Temperature Coefficient±250ppm/°C