RNCF0805DTC84R5
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RNCF0805DTC84R5
RNCF0805DTC84R5
型号
RNCF0805DTC84R5
描述
RES 84.5 OHM 0.5% 1/8W 0805
数据表
RNCF0805DTC84R5.pdf
交付服务
RNCF0805DTC84R5
内容 *
    RNCF0805DTC84R5 规格
    FeaturesAutomotive AEC-Q200
    Tolerance±0.5%
    Resistance84.5 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0805
    Temperature Coefficient±50ppm/°C