RNCF0603FTE9K09
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RNCF0603FTE9K09
RNCF0603FTE9K09
型号
RNCF0603FTE9K09
描述
RES 9.09K OHM 1% 1/10W 0603
数据表
RNCF0603FTE9K09.pdf
交付服务
RNCF0603FTE9K09
内容 *
    RNCF0603FTE9K09 规格
    FeaturesAutomotive AEC-Q200
    Tolerance±1%
    Resistance9.09 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.1W, 1/10W
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0603
    Temperature Coefficient±25ppm/°C