RNCF0603DTC17K8
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RNCF0603DTC17K8
RNCF0603DTC17K8
型号
RNCF0603DTC17K8
描述
RES 17.8K OHM 0.5% 1/10W 0603
数据表
RNCF0603DTC17K8.pdf
交付服务
RNCF0603DTC17K8
内容 *
    RNCF0603DTC17K8 规格
    FeaturesAutomotive AEC-Q200
    Tolerance±0.5%
    Resistance17.8 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.1W, 1/10W
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0603
    Temperature Coefficient±50ppm/°C