RN73R2ETTD1003B25
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RN73R2ETTD1003B25
RN73R2ETTD1003B25
型号
RN73R2ETTD1003B25
品牌
KOA Speer Electronics, Inc.
描述
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE
数据表
RN73R2ETTD1003B25.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
RN73R2ETTD1003B25
内容 *
    RN73R2ETTD1003B25 规格
    SeriesRN73R
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Tolerance±0.1%
    Resistance100 kOhms
    CompositionMetal Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package1210
    Temperature Coefficient±25ppm/°C