RLP73N3AR062JTE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RLP73N3AR062JTE
RLP73N3AR062JTE
型号
RLP73N3AR062JTE
描述
RES 0.062 OHM 5% 2W 2512
数据表
RLP73N3AR062JTE.pdf
交付服务
RLP73N3AR062JTE
内容 *
    RLP73N3AR062JTE 规格
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±5%
    Resistance62 mOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)2W
    Package / Case2512 (6432 Metric)
    Size / Dimension0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package2512
    Temperature Coefficient±300ppm/°C