RLP73N1ER24FTDF
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RLP73N1ER24FTDF
RLP73N1ER24FTDF
型号
RLP73N1ER24FTDF
描述
RES 0.24 OHM 1% 1/8W 0402
数据表
RLP73N1ER24FTDF.pdf
交付服务
RLP73N1ER24FTDF
内容 *
    RLP73N1ER24FTDF 规格
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±1%
    Resistance240 mOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)0.017" (0.43mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0402
    Temperature Coefficient±300ppm/°C