RLP73K3AR62JTE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RLP73K3AR62JTE
RLP73K3AR62JTE
型号
RLP73K3AR62JTE
品牌
TE Connectivity Passive Product
描述
RES 0.62 OHM 5% 2W 2512
数据表
RLP73K3AR62JTE.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
RLP73K3AR62JTE
内容 *
    RLP73K3AR62JTE 规格
    SeriesRL73, CGS
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±5%
    Resistance620 mOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)2W
    Package / Case2512 (6432 Metric)
    Size / Dimension0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
    Height - Seated (Max)0.033" (0.84mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package2512
    Temperature Coefficient±200ppm/°C