RLP73K1JR68JTD
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RLP73K1JR68JTD
RLP73K1JR68JTD
型号
RLP73K1JR68JTD
描述
RES 0.68 OHM 5% 1/8W 0603
数据表
RLP73K1JR68JTD.pdf
交付服务
RLP73K1JR68JTD
内容 *
    RLP73K1JR68JTD 规格
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±5%
    Resistance680 mOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0603
    Temperature Coefficient±200ppm/°C