RL73N1HR62FTD
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RL73N1HR62FTD
RL73N1HR62FTD
型号
RL73N1HR62FTD
品牌
TE Connectivity Passive Product
描述
RES 0.62 OHM 1% 1/20W 0201
数据表
RL73N1HR62FTD.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
RL73N1HR62FTD
内容 *
    RL73N1HR62FTD 规格
    SeriesRL73, CGS
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±1%
    Resistance620 mOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.05W, 1/20W
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
    Height - Seated (Max)0.011" (0.28mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0201
    Temperature Coefficient±300ppm/°C