RL73N1HR51FTD
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RL73N1HR51FTD
RL73N1HR51FTD
型号
RL73N1HR51FTD
描述
RES 0.51 OHM 1% 1/20W 0201
数据表
RL73N1HR51FTD.pdf
交付服务
RL73N1HR51FTD
内容 *
    RL73N1HR51FTD 规格
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±1%
    Resistance510 mOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.05W, 1/20W
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
    Height - Seated (Max)0.011" (0.28mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0201
    Temperature Coefficient±300ppm/°C