RL73K2HR68JTE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RL73K2HR68JTE
RL73K2HR68JTE
型号
RL73K2HR68JTE
描述
RES 0.68 OHM 5% 3/4W 2010
数据表
RL73K2HR68JTE.pdf
交付服务
RL73K2HR68JTE
内容 *
    RL73K2HR68JTE 规格
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±5%
    Resistance680 mOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.75W, 3/4W
    Package / Case2010 (5025 Metric)
    Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)0.030" (0.75mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package2010
    Temperature Coefficient±200ppm/°C