RL73K2BR56JTD
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RL73K2BR56JTD
RL73K2BR56JTD
型号
RL73K2BR56JTD
描述
RES 0.56 OHM 5% 1/4W 1206
数据表
RL73K2BR56JTD.pdf
交付服务
RL73K2BR56JTD
内容 *
    RL73K2BR56JTD 规格
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±5%
    Resistance560 mOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package1206
    Temperature Coefficient±200ppm/°C