RL73K2BR12JTD
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RL73K2BR12JTD
RL73K2BR12JTD
型号
RL73K2BR12JTD
品牌
TE Connectivity Passive Product
描述
RES 0.12 OHM 5% 1/4W 1206
数据表
RL73K2BR12JTD.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
RL73K2BR12JTD
内容 *
    RL73K2BR12JTD 规格
    SeriesRL73, CGS
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±5%
    Resistance120 mOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package1206
    Temperature Coefficient±200ppm/°C