RL73K2AR33JTD
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RL73K2AR33JTD
RL73K2AR33JTD
型号
RL73K2AR33JTD
品牌
TE Connectivity Passive Product
描述
RES 0.33 OHM 5% 1/8W 0805
数据表
RL73K2AR33JTD.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
RL73K2AR33JTD
内容 *
    RL73K2AR33JTD 规格
    SeriesRL73, CGS
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±5%
    Resistance330 mOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0805
    Temperature Coefficient±200ppm/°C