RK73H2ARTTD1960F
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RK73H2ARTTD1960F
RK73H2ARTTD1960F
型号
RK73H2ARTTD1960F
品牌
KOA Speer Electronics, Inc.
描述
ANTI SULFURATION PRECISION CHIP
数据表
RK73H2ARTTD1960F.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
RK73H2ARTTD1960F
内容 *
    RK73H2ARTTD1960F 规格
    SeriesRK73H
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Tolerance±1%
    Resistance196 Ohms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0805
    Temperature Coefficient±100ppm/°C