RH73U2A6M8JTD
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RH73U2A6M8JTD
RH73U2A6M8JTD
型号
RH73U2A6M8JTD
品牌
TE Connectivity Passive Product
描述
RES SMD 6.8M OHM 5% 1/8W 0805
数据表
RH73U2A6M8JTD.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
RH73U2A6M8JTD
内容 *
    RH73U2A6M8JTD 规格
    SeriesRH73, CGS
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance6.8 MOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
    Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0805
    Temperature Coefficient±250ppm/°C