RCS2012J563CS
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RCS2012J563CS
RCS2012J563CS
型号
RCS2012J563CS
描述
RES 56K OHM 5% 1/8W 0805
数据表
RCS2012J563CS.pdf
交付服务
RCS2012J563CS
内容 *
    RCS2012J563CS 规格
    Tolerance±5%
    Resistance56 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.66mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0805
    Temperature Coefficient±100ppm/°C