MCS1320R030FER
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
MCS1320R030FER
MCS1320R030FER
型号
MCS1320R030FER
品牌
Ohmite
描述
RES 30M OHM 1% 3/4W 0805
数据表
MCS1320R030FER.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
MCS1320R030FER
内容 *
    MCS1320R030FER 规格
    SeriesMCS
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesCurrent Sense, Flame Retardant Coating, Safety
    Tolerance±1%
    Resistance30 mOhms
    CompositionMetal Element
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.75W, 3/4W
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.083" L x 0.053" W (2.10mm x 1.35mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0805
    Temperature Coefficient±50ppm/°C