MCR25JZHJ910.pdf
| RoHS | RoHS |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 91 Ohms |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 1210 |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |