MCR18ERTJ151.pdf
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 150 Ohms |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension | 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 1206 |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |