MC102823006FE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
MC102823006FE
MC102823006FE
型号
MC102823006FE
描述
RES 300M OHM 1% 1.5W
数据表
MC102823006FE.pdf
交付服务
MC102823006FE
内容 *
    MC102823006FE 规格
    SeriesMC
    FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance300 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1.5W
    Package / Case5025 J-Lead
    Size / Dimension0.500" L x 0.250" W (12.70mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max)0.142" (3.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 180°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±100ppm/°C