MC102525004F
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
MC102525004F
MC102525004F
型号
MC102525004F
品牌
Ohmite
描述
RES 5M OHM 1% 1.5W J LEAD
数据表
MC102525004F.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
MC102525004F
内容 *
    MC102525004F 规格
    SeriesMC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance5 MOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)1.5W
    Package / Case5025 J-Lead
    Size / Dimension0.500" L x 0.250" W (12.70mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max)0.142" (3.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 180°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±50ppm/°C