MC101822004FE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
MC101822004FE
MC101822004FE
型号
MC101822004FE
品牌
Ohmite
描述
RES 2M OHM 1% 3/4W
数据表
MC101822004FE.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
MC101822004FE
内容 *
    MC101822004FE 规格
    SeriesMC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance2 MOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.75W, 3/4W
    Package / CaseSMD, J-Bend
    Size / Dimension0.250" L x 0.250" W (6.35mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max)0.142" (3.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 180°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±50ppm/°C