LVT08R0150FER
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
LVT08R0150FER
LVT08R0150FER
型号
LVT08R0150FER
品牌
Ohmite
描述
RES 0.015 OHM 1% 1/2W 0805
数据表
LVT08R0150FER.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
LVT08R0150FER
内容 *
    LVT08R0150FER 规格
    SeriesLVT
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±1%
    Resistance15 mOhms
    CompositionMetal Element
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0805
    Temperature Coefficient±50ppm/°C