LVT04R0050FER
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
LVT04R0050FER
LVT04R0050FER
型号
LVT04R0050FER
品牌
Ohmite
描述
RES 0.005 OHM 1% 1/3W 0402
数据表
LVT04R0050FER.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
LVT04R0050FER
内容 *
    LVT04R0050FER 规格
    SeriesLVT
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±1%
    Resistance5 mOhms
    CompositionMetal Element
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.333W, 1/3W
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
    Height - Seated (Max)0.014" (0.35mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0402
    Temperature Coefficient±100ppm/°C