LVM12FTR030E-TR
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
LVM12FTR030E-TR
LVM12FTR030E-TR
型号
LVM12FTR030E-TR
品牌
Ohmite
描述
RES 0.03 OHM 1% 1/2W 1206
数据表
LVM12FTR030E-TR.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
LVM12FTR030E-TR
内容 *
    LVM12FTR030E-TR 规格
    SeriesLVM
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±1%
    Resistance30 mOhms
    CompositionMetal Foil
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package1206
    Temperature Coefficient±100ppm/°C