LVK24R010CER
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
LVK24R010CER
LVK24R010CER
型号
LVK24R010CER
品牌
Ohmite
描述
1W 0.010 OHMS 0.25% LVK (2412)
数据表
LVK24R010CER.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
LVK24R010CER
内容 *
    LVK24R010CER 规格
    SeriesLVK
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesCurrent Sense, Moisture Resistant
    Tolerance±0.25%
    Resistance10 mOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / Case2512 (6432 Metric)
    Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Number of Terminations4
    Supplier Device Package2512
    Temperature Coefficient±50ppm/°C