L4T20FR010FER
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
L4T20FR010FER
L4T20FR010FER
型号
L4T20FR010FER
品牌
Ohmite
描述
0.01 OHM 2010 1% 0.75W
数据表
L4T20FR010FER.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
L4T20FR010FER
内容 *
    L4T20FR010FER 规格
    SeriesL4T20
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±1%
    Resistance10 mOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.75W, 3/4W
    Package / Case2010 (5025 Metric)
    Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations4
    Supplier Device Package2010
    Temperature Coefficient±75ppm/°C