KDV12DR100ET
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
KDV12DR100ET
KDV12DR100ET
型号
KDV12DR100ET
品牌
Ohmite
描述
RES 0.1 OHM 0.5% 1/2W 1206
数据表
KDV12DR100ET.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
KDV12DR100ET
内容 *
    KDV12DR100ET 规格
    SeriesKDV
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±0.5%
    Resistance100 mOhms
    CompositionMetal Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.133" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package1206
    Temperature Coefficient±100ppm/°C