KDV08DR150ET
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
KDV08DR150ET
KDV08DR150ET
型号
KDV08DR150ET
品牌
Ohmite
描述
RES 0.15 OHM 0.5% 1/4W 0805
数据表
KDV08DR150ET.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
KDV08DR150ET
内容 *
    KDV08DR150ET 规格
    SeriesKDV
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±0.5%
    Resistance150 mOhms
    CompositionMetal Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0805
    Temperature Coefficient±50ppm/°C