KDV06DR360ET
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
KDV06DR360ET
KDV06DR360ET
型号
KDV06DR360ET
描述
RES 0.36 OHM 0.5% 1/5W 0603
数据表
KDV06DR360ET.pdf
交付服务
KDV06DR360ET
内容 *
    KDV06DR360ET 规格
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±0.5%
    Resistance360 mOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.2W, 1/5W
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0603
    Temperature Coefficient±50ppm/°C