KDV02FR620ET
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
KDV02FR620ET
KDV02FR620ET
型号
KDV02FR620ET
描述
RES 0.62 OHM 1% 1/10W 0201
数据表
KDV02FR620ET.pdf
交付服务
KDV02FR620ET
内容 *
    KDV02FR620ET 规格
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±1%
    Resistance620 mOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.1W, 1/10W
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max)0.012" (0.31mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0201
    Temperature Coefficient±50ppm/°C