HVC1206T5005JET
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
HVC1206T5005JET
HVC1206T5005JET
型号
HVC1206T5005JET
描述
RES SMD 50M OHM 5% 1/4W 1206
数据表
HVC1206T5005JET.pdf
交付服务
HVC1206T5005JET
内容 *
    HVC1206T5005JET 规格
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Resistance50 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package1206
    Temperature Coefficient±100ppm/°C