HVC0805W5005JET
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
HVC0805W5005JET
HVC0805W5005JET
型号
HVC0805W5005JET
描述
RES 50M OHM 5% 1/8W 0805
数据表
HVC0805W5005JET.pdf
交付服务
HVC0805W5005JET
内容 *
    HVC0805W5005JET 规格
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Resistance50 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0805
    Temperature Coefficient±25ppm/°C