HVC0603T1006FET
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
HVC0603T1006FET
HVC0603T1006FET
型号
HVC0603T1006FET
描述
RES SMD 100M OHM 1% 1/10W 0603
数据表
HVC0603T1006FET.pdf
交付服务
HVC0603T1006FET
内容 *
    HVC0603T1006FET 规格
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±1%
    Resistance100 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.1W, 1/10W
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.059" L x 0.031" W (1.50mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0603
    Temperature Coefficient±100ppm/°C