HVC0402T2505JET
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
HVC0402T2505JET
HVC0402T2505JET
型号
HVC0402T2505JET
品牌
Ohmite
描述
RES SMD 25M OHM 5% 1/20W 0402
数据表
HVC0402T2505JET.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
HVC0402T2505JET
内容 *
    HVC0402T2505JET 规格
    SeriesHVC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Resistance25 MOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.05W, 1/20W
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.041" L x 0.020" W (1.04mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)0.014" (0.35mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0402
    Temperature Coefficient±100ppm/°C