FCSL90R010FER
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
FCSL90R010FER
FCSL90R010FER
型号
FCSL90R010FER
描述
RES 0.01 OHM 4W 3518 WIDE
数据表
FCSL90R010FER.pdf
交付服务
FCSL90R010FER
内容 *
    FCSL90R010FER 规格
    Tolerance±1%
    Resistance10 mOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)4W
    Package / CaseWide 3518 (9045 Metric), 1835
    Size / Dimension0.177" L x 0.350" W (4.50mm x 8.90mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package9045
    Temperature Coefficient±50ppm/°C