FCSL76R030FER
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
FCSL76R030FER
FCSL76R030FER
型号
FCSL76R030FER
描述
RES 0.03 OHM 3W 3015 WIDE
数据表
FCSL76R030FER.pdf
交付服务
FCSL76R030FER
内容 *
    FCSL76R030FER 规格
    Tolerance±1%
    Resistance30 mOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / CaseWide 3015 (7638 Metric), 1530
    Size / Dimension0.150" L x 0.299" W (3.80mm x 7.60mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package7638
    Temperature Coefficient±50ppm/°C