FCSL32R010FER
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
FCSL32R010FER
FCSL32R010FER
型号
FCSL32R010FER
描述
RES 0.01 OHM 1% 1.5W 1206
数据表
FCSL32R010FER.pdf
交付服务
FCSL32R010FER
内容 *
    FCSL32R010FER 规格
    Tolerance±1%
    Resistance10 mOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1.5W
    Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
    Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package3216
    Temperature Coefficient±50ppm/°C