FCSL150R002GER
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
FCSL150R002GER
FCSL150R002GER
型号
FCSL150R002GER
品牌
Ohmite
描述
RES 0.002 OHM 10W 2959 WIDE
数据表
FCSL150R002GER.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
FCSL150R002GER
内容 *
    FCSL150R002GER 规格
    SeriesFCSL
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesCurrent Sense, Moisture Resistant
    Tolerance±2%
    Resistance2 mOhms
    CompositionMetal Foil
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)10W
    Package / CaseWide 5929 (15075 Metric), 2959
    Size / Dimension0.295" L x 0.591" W (7.50mm x 15.00mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package15075
    Temperature Coefficient±100ppm/°C