FC4TR005FER
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
FC4TR005FER
FC4TR005FER
型号
FC4TR005FER
描述
RES 0.005 OHM 1% 1/2W 1206
数据表
FC4TR005FER.pdf
交付服务
FC4TR005FER
内容 *
    FC4TR005FER 规格
    SeriesFC4T
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±1%
    Resistance5 mOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations4
    Supplier Device Package1206
    Temperature Coefficient±100ppm/°C