FC4L90R002FER
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
FC4L90R002FER
FC4L90R002FER
型号
FC4L90R002FER
品牌
Ohmite
描述
CURRENT SENSE CHIP 1% 0.002 OHM
数据表
FC4L90R002FER.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
FC4L90R002FER
内容 *
    FC4L90R002FER 规格
    SeriesFC4L
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesCurrent Sense, Moisture Resistant
    Tolerance±1%
    Resistance2 mOhms
    CompositionMetal Foil
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)4W
    Package / CaseWide 3518 (9045 Metric), 1835
    Size / Dimension0.177" L x 0.354" W (4.50mm x 9.00mm)
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations4
    Supplier Device Package9045
    Temperature Coefficient±100ppm/°C