FC4L64R001JER
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
FC4L64R001JER
FC4L64R001JER
型号
FC4L64R001JER
品牌
Ohmite
描述
RES 0.001 OHM 2W 2512 WIDE
数据表
FC4L64R001JER.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
FC4L64R001JER
内容 *
    FC4L64R001JER 规格
    SeriesFC4L
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesCurrent Sense, Moisture Resistant
    Tolerance±5%
    Resistance1 mOhms
    CompositionMetal Foil
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)2W
    Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
    Size / Dimension0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations4
    Supplier Device Package6432
    Temperature Coefficient±100ppm/°C