ERJ-U1TJ105U.pdf
| Series | ERJ-U1T |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 1 MOhms |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2512 |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |