ERJ-U12F7R15U
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
ERJ-U12F7R15U
ERJ-U12F7R15U
型号
ERJ-U12F7R15U
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
RES 7.15 OHM 1% 3/4W 1812 SMD
数据表
ERJ-U12F7R15U.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
ERJ-U12F7R15U
内容 *
    ERJ-U12F7R15U 规格
    SeriesERJ-U12
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Tolerance±1%
    Resistance7.15 Ohms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.75W, 3/4W
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package1812
    Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C