ERJ-1GEJ3R9C.pdf
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 3.9 Ohms |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.05W, 1/20W |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.010" (0.26mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0201 |
| Temperature Coefficient | -100/ +600ppm/°C |