ERA-8APB303V.pdf
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Tolerance | ±0.1% |
| Resistance | 30 kOhms |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 1206 |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C |