CRGV0805J510K
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
CRGV0805J510K
CRGV0805J510K
型号
CRGV0805J510K
描述
RES SMD 510K OHM 5% 1/8W 0805
数据表
CRGV0805J510K.pdf
交付服务
CRGV0805J510K
内容 *
    CRGV0805J510K 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance510 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0805
    Temperature Coefficient±200ppm/°C