CRGV0805F732K
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
CRGV0805F732K
CRGV0805F732K
型号
CRGV0805F732K
描述
RES SMD 732K OHM 1% 1/8W 0805
数据表
CRGV0805F732K.pdf
交付服务
CRGV0805F732K
内容 *
    CRGV0805F732K 规格
    Features-
    Tolerance±1%
    Resistance732 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0805
    Temperature Coefficient±200ppm/°C